Informacja - Klub Malucha Chata Eko Skrzata

Klub malucha / żłobek to miejsce, które w atmosferze ciepła, kameralnego otoczenia stwarza optymalne warunki rozwoju, dostosowane do wieku i potrzeb każdego młodego człowieka.

Chata Eko Skrzata jest prywatną placówką oświatową dla dzieci w wieku od roku do trzech lat. Mieści się na Woli w wolnostojącym domu z własnym ogrodem. Do dyspozycji dzieci przygotowane zostały przestronne, słoneczne sale do zajęć, zabaw oraz odpoczynku.

Placówka czynna jest 12 miesięcy w roku od poniedziałku do niedzieli, od godziny 7:00 do 17:00.

Ponadto, edukacją i opieką nad dziećmi w naszym Klubiku zajmuje się wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Są to dyplomowani nauczyciele wychowania przedszkolnego oraz wczesnoszkolnego.

Nasza placówka usytuowana jest w spokojnej okolicy, bardzo blisko Lasku na Kole, którego jesteśmy częstymi bywalcami.

Zapewniamy możliwość zajęć i pracy  w małych grupach nie przekraczających 10 osób.

Położenie placówki zapewnia dogodny dojazd zarówno samochodem jak i środkami transportu miejskiego.

Motto Chata Eko Skrzata:

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz”.

Nasza Misja:

Naszym celem jest rozwijanie umiejętności i zdolności wychowanków, stworzenie jak najlepszych warunków do samodzielnego rozwoju, poszukiwań, odkrywania świata i rozwoju własnej osobowości.

Chcemy przygotować dzieci do przyszłych zajęć w przedszkolu i w codziennym życiu, tworząc z placówki miejsce ciekawe, przyjazne, działające w harmonii z indywidualnym rozwojem dziecka oraz otaczającym światem.

Uczymy dzieci samodzielności, pracy zespołowej, zasad dobrej współpracy, szacunku i akceptacji odmienności drugiego człowieka.

Zapewniamy ciekawy program edukacyjny w myśl którego każde dziecko ma szansę na wszechstronny rozwój i realizację własnych zainteresowań.

Rozwijamy w dzieciach zdolności artystyczne, plastyczne, teatralne. Uczymy je zdrowego stylu życia, zaradności, odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych, poszanowania i zamiłowania do świata roślin i zwierząt, zainteresowania zjawiskami przyrody.

Bardzo ważnym czynnikiem dla nas jest prawidłowy rozwoj każdego Eko Skrzata, oraz współpraca placówki z rodzicami w tym zakresie. Dlatego zwracamy szczególną uwagę na wzajemne relacje i przekazywanie na bieżąco informacji o dziecku rodzicom.

Oferujemy (w ramach czesnego):

opiekę od poniedziałku do piątku (dni robocze) w godzinach 7:00  - 17:00,

pełną wyprawkę dla naszych maluszków - wszystkie podręczniki, artykuły papiernicze i wszystkie niezbędne pomoce plastyczno - techniczne.

Dla dzieci leżakujących zapewniamy kocyki, kołderki, poduszeczki służące wyłącznie dla danego malucha,

1. Rozszerzone zajęcia z języka angielskiego: codzienne zajęcia włączone w rytm codziennych czynności (poznawanie nowych słów związanych tematycznie z działaniami dzieci – np. posiłek, gimnastyka, spacer, a także zajęcia wzbogacone o interaktywne gry i zabawy.
  2. Zajęcia „Kącik małego ogrodnika”: pogadanki na temat ekologii połączone z warsztatami z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, opieka nad ogródkiem kwiatowym.
  3. Rytmika i taniec: zajęcia z wykorzystaniem instrumentów muzycznych obejmujące śpiew i taniec. Zajęcia z wykorzystaniem gry na flecie.
  4. Plastyka: wykorzystanie różnych technik plastycznych; malowanie palcami, rysowanie węglem, pastelami, kalkomania, stemplowanie, wycinanki, kolaż.
  5. Spektakle muzyczno-teatralne: stwarzanie dzieciom sytuacji do poznawania świata oczami widza i aktora, przygotowanie dzieci do występów teatralnych, zapraszanie teatrzyków do naszej placówki.
  6. Gimnastyka: obejmująca gimnastykę ogólnorozwojową.
  7. Zajęcia „Akademia zdrowego gotowania”:poznawanie tradycji i kultury kuchni z różnych stron świata. Uczenie się przygotowywania zdrowych posiłków, wykorzystując to, co sami wyhodujemy,
  8. Imprezy okolicznościowe
  9. Zajęcia "Poznajemy ciekawe zawody"
  10. Psycholog