Zajecia ekologiczne
- Kącik małego ogrodnika - posiadamy swój własny kącik przyrodniczy, uprawiamy roślinki doniczkowe, sadzimy i pielęgnujemy. Opiekujemy się  zielnikiem (w kiełkownicy siejemy rzeżuchę, nasiona rzodkiewki, fasoli, słonecznika). Pogłębiamy wiadomości na temat roślin i zwierząt.

- Akademia zdrowego gotowania - poznajemy tradycję i kulturę kuchni z różnych stron świata. Uczymy się przygotowywać zdrowe posiłki, wykorzystując to, co sami wyhodujemy i zdobędziemy od zaufanych dostawców.

- Teatr Eko Skrzata - tworzymy dzieciom sytuacje do poznawania świata oczami widza i aktora, przygotowujemy dzieci do występów teatralnych, w tym o tematyce ekologicznej,  zapraszamy teatrzyki do naszej placówki.

- Eko-plastyka - to cykliczne zajęcia rozwijające umysł, wyobraźnię, manualność, umiejętności plastyczno-techniczne oraz wiedzę ekologiczną. To dzięki tym zajęciom dzieci uczą się tworzyć z elementów, tworzyw i produktów ekologicznych nadających się do recyklingu.

W żłobku bierzemy udział w licznych akcjach, konkursach i programach. Przyłączyliśmy  się do realizacji programu „Program Ekologiczny miasta Stołecznego Warszawy”, „Mamo, tato wolę wodę”, „Programu Zdrowy Przedszkolak”, "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy".