Grupy Kadra Wyżywienie

Grupy

Prowadzimy grupy wiekowe od 8 misiąca do 3 lat. Wwszystkie informacje znajdziesz tutaj

Wyżywienie

Zapewniamy naszym maluszkom cztery smaczne, domowe posiłki, przygotowane  zgodnie z zaleceniami dietetyka. Napoje są dostępne przez cały dzień. Dzieciom z alergiami pokarmowymi zapewniamy indywidualną dietę. Najważniejsze jest przygotowanie posiłków zgodnie z  piramidą żywienia: z produktów świeżych, niezanieczyszczonych zdrowych i sezonowych Zależy nam, aby żywienie zawierało dużo warzyw i owoców, aby potrawy były bez konserwantów i wzmacniaczy smaku. Aby dzieci nie były "faszerowane" słodyczami, chipsami czy napojami gazowanymi. Staramy się zaszczepić w dzieciach zdrowe nawyki żywieniowe w codziennej pracy jak i na specjalnie przygotowanych warsztatach ekologicznych. Bazujemy na kaszach pełnoziarnistych i warzywach sezonowych, do tego dodajemy spore porcje owoców, mięso, sery, jajka.

W naszej placówce dzieci jedzą same. Nie są pospieszane ani zmuszane do jedzenia.

Kontakt z rodzicami

Prawidłowy przebieg procesu dydaktyczno-wychowawczego może być osiągnięty tylko dzięki współpracy nas ze środowiskiem rodzinnym, dlatego bardzo nam zależy na bliskim kontakcie z rodzicami.  Począwszy od spraw codziennych i drobnych: jak prośba o przyniesienie bluzeczki na zmianę, po kwestie kluczowe takie jak: postępy w nauce, pomoc – jesteśmy do Państwa dyspozycji:

-  podczas dni otwartych raz w miesiącu – mogą Państwo szczegółowo porozmawiać z wychowawcą i  specjalistami na temat  zachowania dziecka, postępu w nauce, predyspozycjach i talentach lub też aspektach wymagających współpracy ze specjalistami.

- codziennie – przyprowadzając lub odbierając dziecko z placówki mogą Państwo porozmawiać z wychowawcą na temat funkcjonowania dziecka w żłobku w danym dniu.

Kadra pedagogiczna

Chata eEko Skrzata zatrudnia nauczycieli z wysokimi kwalifikacjami pedagogicznymi, którzy nadal chętnie doskonalą swoje umiejętności na kursach, warsztatach i studiach podyplomowych. Wspólną cechą wszystkich naszych nauczycieli jest zaangażowanie w kontakt z dziećmi i ich rodzicami, troskliwość, cierpliwość i szacunek dla indywidualności każdego dziecka.