Zdrowo jemy, Zdrowo rośniemy
autor: Chata Eko Skrzata, data publikacji: Piątek, 06 kwietnia 2018 r.
 Drodzy Rodzice miło nam poinformować, iż otrzymaliśmy Certyfikat  za ukończenie cyklu szkoleń w ramach ogólnopolskiego programu "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" To jedyny program skierowany do placówek, które w sposób szczególny troszczą się o zdrowe żywienie dzieci.„Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” współtworzony jest  przez  Fundację Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, Fundację Nutricia, Szkołę Główną Gospodarstwa   Wiejskiego, Instytut Matki i Dziecka oraz Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Celem programu jest wzrost świadomości na temat roli żywienia we wczesnym okresie życia wśród pracowników żłobków i przedszkoli oraz rodziców, promowanie zrównoważonej diety oraz kształtowanieu dzieci właściwych nawyków żywieniowych.
      W ramach projektu personel odbył szkolenia dotyczące żywienia małych dzieci - w sumie 24 godziny.
Jadłospisy przeszły dwukrotną analizę, oraz otrzymaliśmy propozycję udoskonalenia żywienia dzieci w naszej placówce według najnowszych norm i zaleceń żywieniowych.